بیوگرافی

الهام یعقوبیان  در شهر تهران متولد شد. او تحصیلات ابتدایی و متوسط را در مدرسه اتفاق گذراند، و در سال ۱۳۷۳ از دانشگاه 7686آزاد تهران ، دررشته     ترجمه زبان انگلیسی فارغ التحصیل شد .

وی علاقه خود به ادبیات و نوشتن را در دوران دبیرستان، با نوشتن مطالب ادبی و داستان های کوتاه، در قالب انشاء به نمایش گذاشت.شانزده سال بیش نداشت که اولین کتاب خود را با نام «دریای خاموش» نوشت
دو سال بعد از اولین نشر کتابش در تابستان ۱۳۶۹، دومین اثر خود را تحت عنوان «تند باد سرنوشت» به رشته تحریر در آورد که در مدت کوتاه  به چاپ چهارم رسید

  الهام یکی از پایه گزاران و سردبیران نشریه بینا، ارگان ایرانیان یهود بود که نخستین شماره آن توسط انجمن کلیمیان تهران در فروردین ۱۳۷۸ منتشر شد. فعالیت او در این نشریه تا زمان خروجش از ایران همچنان ادامه داشت. او همزمان با چند نشریه داخلی و غیر وابسته همکاری می کرد.

او در سال ۱۳۷۸ خورشیدی سومین اثر خود را تحت عنوان «اشک شمع» به زیر چاپ برد. وی در رمان اشک شمع ،از دغدغه های  زنان در جامعه امروز ایران پرداخته است. در همان سال به کوشش او و گروهی از خبرنگاران و نویسنده گان  ملی گرا و معتقد به سکولاریسم حزب مرز پرگهر یکی از فعالترین گروهای حاضر در جنبش ۱۸ تیر پایه گذاری شد.

چند ماه پس از انتشار رمان اشک شمع، در سال ۱۳۷۹  الهام به ایالات متحده آمریکا مهاجرت کرد و پس از استقرار در لس آنجلس در سازمان فدراسیون یهودیان آمریکا (یکی از سازمان های امور خیریه) به عنوان مشاور و راهنمای مهاجرین مشغول به کار شد.پس از مدتی  با همیاری او و جمعی ازهمفکرانش دفتر برون مرزی مرزپرگهر تأسیس شد و وی فعالیت های خود را در زمینه دموکراسی ، حقوق بشر و حقوق زنان،  گسترش داد در حالیکه همچنان فعالیت های اجتماعی و فرهنگی خود را با ارائه مقالات اجتماعی و فرهنگی به مجلات فارسی و انگلیسی زبان لس آنجلس دنبال نمود

او در سال  2006 میلادی به عنوان رایزن و هماهنگ کننده روابط ارتش با جوامع خاورمیانه درگارد ملی آمریکا مشغول به کار شد. سپس بر دریافت کارشناسی ارشد، دررشته علوم سیاسی در دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در لس آنجلس ثبت نام نمود .
از دیگر آثار اخیر نوشتاری الهام، ترجمه کتاب آتشکده زرتشتیان است که پس از سال ها کارشکنی و گذشتن از سد مشکلات، بالاخره درسال۱۳۸۹ خورشیدی (2010) توسط انتشارات مام مهین در تهران منتشر گردید..

از دیگر فعالیت های او

همکاری در تأسیس و سر دبیری، گاهنامه مرز پرگهر در لس آنجلس

همکاری با نشریه شوفار

مشاور فرهنگی سایت ۷ دوریم

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s